Pivní degustace a vše kolem ní

5. 3. 2021

Abychom mohli vychutnat vše, co je na pivu dobré, je třeba ho umět náležitě degustovat. Správně provedená pivní degustace přináší hlubší požitek, než kdybychom pivo jen bezhlavě vypili. Přinášíme jednoduchý návod na to, jak by měla taková pivní ochutnávka vypadat. Kromě toho vám poradíme, jak správně sestavit svůj degustační set, a přidáme pár tipů na námi doporučované sety.

Nalévání

Před začátkem degustace pivo naléváme do řádně vypláchnuté pivní sklenice. Podle pěnivosti upravujeme úhel a rychlost nalévání tak, aby se nám vytvořila krásná pivní čepice. Vrstva pivní pěny uvolňuje aroma a také pomáhá udržovat pivo čerstvé. Obě funkce jsou při ochutnávání piva vysoce žádoucí.

Pokud jsou na dně lahve usazené kvasnice, do sklenice je nepřeléváme. Sice přijdeme o pár ml piva, ale ochráníme jeho lahodnost, která by jinak, stejně jako celá ochutnávka, byla narušena. Výjimkou jsou německé pšeničňáky, u nichž přelíváme celý obsah lahve, včetně kvasnic. 

50 odstínů piva

Vzhled

Pivní degustace není jen o hodnocení chutí. Stejně jako další nápoje, i pivo lze vnímat vícero smysly. Barevných odstínů máme celou škálu. Od světle žluté, zlaté, přes oranžovou, jantarovou a měděnou až po hnědé a černé. Dále tu máme čirost. Pozdvihněme sklenici proti světlu a pohleďme, jakou má jiskru.

Co se vizuálu týče, v neposlední řadě hodnotíme pěnu. V ideálním případě by měla být krémová a bez větších bublin. Co její barva? Je čistě bílá jako u plzeňského ležáku, nebo nahnědlá jako u porteru? Pozor na rychle padající pěnu! Může to být způsobeno nesprávným vypláchnutím sklenice.

zkouška vůně

Vůně

Před samotným ochutnáním si k pivu ještě přičichneme. Obzvlášť u amerických pivních stylů jde o velmi příjemnou součást degustace. Několikrát jemně zakroužíme celou sklenicí a vůně chmelů a tropických tónů se krásně uvolní. V některých případech vůně vzájemně koreluje s chutí piva, ale někdy může vůně pěkně klamat. To nám prozradí až samotná ochutnávka.

zkouška chuti

Chuť

Přichází zlatý hřeb celé degustace. Konečně jdeme pivo ochutnat. Narozdíl od hodnocení vůně, hodnocení chuti probíhá v delším časovém úseku. Při napití pivo hned nepolykáme, ale dáme mu čas, aby si pohrálo s našimi chuťovými buňkami. Nejprve přichází zpravidla sladké chutě, které následně střídají hořké tóny.

V ten samý moment ucítíme, zda pivo působí v puse hutným dojmem. Tuto vlastnost nazýváme odborně plnost. Při ochutnávání hodnotíme také říz. Pocit jakési řezavosti v ústech je vyvolán uvolňováním oxidu uhličitého, který vzniká v pivu během kvašení. Po polknutí piva přichází doznění. Pro jeho umocnění vydechujeme nosem. Jednotlivá doznění se různí svou intenzitou i délkou.

Zásady pivní degustace

Člověk nemusí být nutně pivní someliér, aby si připravil degustaci. Není potřeba ani speciálních prostor. I místnost u vás doma se může na jeden večer proměnit v degustační salónek. Důležité je, aby ochutnávka probíhala v klidném prostředí a bez rušivých elementů. Degustaci zahajujeme, když jsou piva odstátá, nikoliv hned po transportu.

degustační vzorky

Dávkování

Ideální degustační vzorek by měl mít objem přibližně 0,2 l. Maximální doporučovaný počet pro degustační vzorky je 6. Při vyšším počtu vzorků se nám mohou jednotlivé odlišnosti mezi vzorky vytrácet. Mezi jednotlivými vzorky pijeme čistou, neperlivou vodu pro neutralizování chutí.

Pivní degustace a její návaznost

Degustační vzorky musí jít po sobě ve smysluplném pořadí. Při ochutnávání začínáme od světlých piv a končíme těmi tmavými. Na začátek řadíme ty s nižším obsahem alkoholu a postupně se dostáváme k silnějším. Jako první spodně kvašená piva a poté svrchně kvašená.

Ideální teplota degustačních vzorků

Nízké teploty jsou vhodné pro slabší piva, například český ležák. Se zvyšujícím se obsahem alkoholu bychom měli na teplotě přidávat. Čím bude teplota vyšší, tím detailněji se nám otevře chuťová paleta. Pivům s obsahem alkoholu přes 10 % bohatě postačí sklepní teplota (cca kolem 13°). Je tedy nutné tato piva vyjmout z lednice i o několik desítek minut dříve, než je začneme degustovat.

Sklo

Jak už bylo zmíněno na začátku článku, používáme vždy řádně opláchnuté pivní sklo. Sklo předem nenamražujeme. Pokud se degustace účastní více lidí, všem naléváme do stejného typu sklenice. Více informací o různých typech pivních sklenic si rozebereme příště.

Teď víte, na co se při degustaci zaměřit a jak si ji sami připravit. A že nemáte co degustovat? Jednoduše si vyberte některý z degustačních setů u nás v e-shopu.

Za Pivo v plechu

Filip

Zdroje obrázků:

  • https://learn.kegerator.com/beer-cans/
  • https://9gag.com/gag/awKnmPD
  • https://www.craftbeer.com/craft-beer-muses/decoding-flavor-four-keys-to-tasting
  • https://www.independent.co.uk/life-style/drinking-alcohol-child-front-arrested-illegal-seven-year-old-licencing-act-family-a7836656.html
  • https://barnoawinebar.com/event/mother-earth-beer-tasting/beer-tasting/
  • https://www.123rf.com/photo_17895821_aluminum-beer-cans-on-ice-background.html