Průvodce pivními styly: Kyseláče

12. 2. 2021

Pro českého pivaře byla kyselá piva ještě donedávna neznámou exotikou. Dokáží spolehlivě osvěžit, a proto se těší oblibě zejména během letních měsíců. Nabízejí nové vlastnosti a chutě, které mohou být pro zarytého pijáka klasických ležáků až šokující. Přitom historie některých kyselých pivních stylů, oproti ležákům, sahá mnohem dále. Jsou vyhledávaným nápojem i mezi lidmi, kterým pivo běžně moc neříká. Za poslední tři roky se nimi v Česku roztrhl pytel. 

Není kyseláč jako kyseláč

Existuje několik kyselých pivních stylů, které se od sebe v mnohém liší. Pojďme se podívat na ty základní:

Gose

Pivní styl původem z německého Gosslaru. Kyselé chuti je dosaženo přidáním kyseliny mléčné k mladině. Jako další se používá příměs soli a bylinek, zpravidla koriandru. Kontrast bylin, slané chuti a výrazné kyselosti vytváří atraktivní chuťový profil. Piva stylu Gose se používají také jako ingredience k míchaným koktejlům.

Berliner Weisse

Trpkost tohoto pšeničného piva je velmi silná. Vyvážené chuti je dosáhnuto mícháním piva a ovocných sirupů. Jak už název napovídá, tento styl má původ v Berlíně.

Spontánně kvašené pivo

Nápoj starý jako lidstvo samo. Vynalezeno bylo dávno před objevením spodního či svrchního kvašení. Nejsou zde používány vyšlechtěné kvasnice, pivo se nechává infikovat divokými bakteriemi ze vzduchu. Dominuje zde kyselost a ovocné tóny. Vzhledem k tomu, že kvašení nelze stoprocentně regulovat, mohou se od sebe jednotlivé várky chuťově různit.

Lambik

Tento unikátní pivní styl lze vařit pouze v belgickém Pajottenlandu. Divoké kvasinky, klíčové pro jeho přípravu, se nenachází nikde jinde na světě. Do piva se přidává starý, vyčpělý chmel, který již neobsahuje žádné aromatické látky. Slouží zde pouze jako konzervant. Vaří se výhradně během chladných měsíců v roce. Jde o velmi honosný pivní styl, který je označován šampaňským mezi pivy. Mix starého a mladého Lambiku se nazývá Geuze. Pojem Faro označuje Lambik, který se doslazuje kandovaným cukrem či karamelem.

Vlámské červenohnědé

Piva tohoto stylu dozrávají v dřevěných sudech několik měsíců. Kyselá chuť s ovocnými tóny příjemně kontrastuje s chutí čokolády.

Ovocná piva

Přidávání například třešňového či malinového elementu do piva je běžnou praxí. Původ mají tato piva opět v Belgii. Používá se jak čerstvé ovoce, tak různé variace ovocných směsí a sirupů. Ačkoliv jsou v této kategorii nejrozšířenější ovocnou surovinou zmíněné třešně či maliny, fantazii se meze nekladou. Při ochucování piva to platí dvojnásob.

Americký wild ALE

Tento termín vznikl v USA a lze s ním označit všechna kyselá piva, která jsou vařena po vzoru výše zmíněných pivních stylů. Ekvivalentem pro tento styl může být jednoduše jen Wild Ale nebo Divoký Ale.

Objevte kouzlo kyselých piv

Teď už víme, že pojem “kyselé pivo” je hodně obecné pojmenování a že ho lze rozdělit do několika dalších kategorií. Pokud jste zde nenašli svůj oblíbený pivní styl, tak se na nás nehněvejte. Nevypisovali jsme kompletně všechny škály kyselých piv, ale zařadili jsme sem ty základní, o kterých se sluší něco vědět. K vaření piva patří bezesporu experimentování, dnes je tudíž i vcelku běžné, že jsou například i některé ležáky obohaceny jemnou kyselostí. Podstatné je, aby kyselá chuť byla záměrem sládka, ne aby vznikla samovolně jako nežádoucí efekt.

A jak jste na tom s kyseláči vy? Pijete je běžně, nebo vám jsou vám zatím cizí? Prohlédněte si nabídku kyselých piv od nejlepších českých pivovarů.

Za Pivo v plechu

Filip

Zdroje obrázků:

  • Obrázek č. 1 – Gosebumps the Barn Beer. Fotokredit Jaroslav Fikota pro Pivo v plechu
  • Obrázek č. 2 – Sibeeria Peach Sorbet. Fotokredit Jaroslav Fikota pro Pivo v plechu
  • Obrázek č. 3 – Káď pro spontánní kvašení. Fotokredit Filip pro Pivo v plechu
  • Obrázek č. 4 – Lambik sud. Fotokredit Filip pro Pivo v plechu
  • Obrázek č. 5 – Bacchus Vlaams Oud Bruin. [cit. 11. 2. 2021]. Dostupné z https://steemit.com/beer/@cryptospeak/the-belgian-beer-report-12-bacchus-vlaams-oud-bruin-bacchus-flemish-old-brown
  • Obrázek č. 6 – Zámecký pivovar Frýdlant Brontosorus. Fotokredit Jaroslav Fikota pro Pivo v plechu
  • Obrázek č. 7 – Pivovar Bašta Kyselá Višeň. Fotokredit Jaroslav Fikota pro Pivo v plechu