Plechovkovému pivu se v Česku líbí

7. 1. 2021

Češi konzumují stále více piva v plechovkách. Důvodem může být řada výhod, díky kterým má před lahvovým pivem navrch. Plechovka lépe zachovává chuť piva, spolehlivě ho chrání před nežádoucími vlivy a je ekologicky šetrnější. S moderními výrobními technologiemi tak vzniká tento praktický obal, který bourá předsudky z dob minulých.

Původ plechovkového piva

Plechovkové pivo spatřilo poprvé světlo světa 24. 1. 1935 v New Jersey. Tento den oslavujeme jako Mezinárodní den piva v plechovce. Velká plechovková revoluce se však odehrála až o několik dekád později, konkrétně na přelomu tisíciletí v Coloradu.

V Evropě můžeme nazývat plechovkovou velmocí Velkou Británii, kde se 70 % piva konzumuje právě z plechu. Jeho popularita vzrůstá i v dalších evropských zemích, jako je Německo, Nizozemsko nebo státy Skandinávie.

Češi a plechovky

V Česku byla konzumace piva z plechovky odjakživa spíše takovou prázdninovou záležitostí. Však to znáte. Klasický sixpack se hezky vešel do batohu vedle ešusu, spacáku a dalšího vybavení. Po několika nachozených kilometrech byla nižší zátěž na zádech výhodou pro celé tělo. Při nechtěném pádu sloužil poměrně odolný obal jako ochrana proti rozbití. Navíc se plechovka piva dala vychladit během chvilky.

To vše bylo vykoupeno nepříjemnou železitou chutí, kterou člověk tak nějak toleroval. Kvůli tomuto nedostatku bylo mimo letní čundry populárnější pivo lahvové. Spotřeba piva v plechu však v posledních pěti letech v Česku stoupá raketovým tempem. Jen za loňský rok vyrostla přibližně o čtvrtinu.

Chutná jako tenkrát? Kdepak, chutná mnohem lépe!

Dnešní plechovky jsou zpracovány tak, aby vlastnosti piva zůstaly nepoznamenány. Plechovky jsou vyrobené z kvalitního hliníku, který je zevnitř potažen vrstvou polymeru. Polymer zabraňuje tomu, aby hliník přišel do styku s pivem, a tím ovlivňoval jeho chuť. Ta může být ovšem ovlivněna také způsobem servírování piva. Nikde není psáno, že pivo musíme pít rovnou z plechovky. Sudové pivo je uchováno v obalu z oceli, ale po načepování do skla nás při pití žádná kovová pachuť neobtěžuje.

Jedinečná ochrana piva proti nepříznivým vlivům

Pivo neustále pracuje, časem tedy může docházet k jeho degradaci. Na stáčírně proto dochází k důkladnému vypláchnutí plechovky. Po naplnění pivem je plechovka řádně utěsněna. Od tohoto momentu je pivo perfektně chráněno před tvorbou nežádoucích sloučenin a oxidací, které mohou být způsobeny kontaktem se světlem a kyslíkem. Žádné sklo ani zátka pivo takhle spolehlivě neochrání.

Nefiltrovaná a nepasterizovaná piva obsahují živé kvasnice, je tedy nutné je skladovat při teplotě do 6 °C ve všech případech!

Hliník má zelenou

Recyklaci hliníku lze provádět opakovaně, jde o energeticky velmi úsporné řešení. Jeho další výhodou je, že má nižší hustotu, a tím pádem i nižší hmotnost. Při přepravě znamená nižší hmotnost menší uhlíkovou stopu. Krom toho se na plechovky spotřebuje méně obalového materiálu než na lahve.

Kultivace pivního prostředí v Česku

V posledních deseti letech zažíváme rapidní nárůst počtu řemeslných pivovarů, které nás zahrnují rozmanitými pivními styly, o jejichž existenci neměl průměrný český pivař dříve ani ponětí. S tímto fenoménem se objevují nové trendy v oblasti pivovarnictví, včetně toho, v jakém obalu pivo kupujeme. Díky možnostem malosériového plnění už není plechovkové pivo výsadou velkých pivovarů, ale objevuje se čím dál více plechovek s řemeslnými pivy.

Chuť a kvalita piva byly odjakživa pod drobnohledem českých pivařů. Zároveň se Česko v recyklaci odpadů řadí k evropským premiantům. Tyto dva faktory by v budoucích letech mohly hrát spotřebě piva v plechovkách do karet. Největší výběr řemeslných piv v originálně zpracovaných plechovkách si můžete objednat u nás v e-shopu.

Za Pivo v plechu

Filip


Zdroje obrázků:

  • Obrázek č. 1 Pásek s plechovkami [cit. 7. 1. 2021]. Dostupné z https://alexnld.com/product/outdoor-six-pack-beer-belt-bottle-waist-bag-portable-beverage-drink-cans-holder-camping-gathering/
  • Obrázek č. 2 Bakterie [cit. 7. 1. 2021]. Dostupné z https://www.homebrewersassociation.org/how-to-brew/sour-microbes-yeast-and-bacteria-explained/
  • Obrázek č. 3 Eko plechovka [cit. 7. 1. 2021]. Dostupné z https://www.packagingnews.co.uk/news/european-aluminium-beverage-can-recycling-record-high-14-06-2018